Jak rozmowa może pomóc


Rozmowa pomiędzy terapeutą a klientem/pacjentem, mająca miejsce w gabinecie, ma charakter bardzo wyjątkowy niezależnie od tego, czy odbywa się w kontakcie bezpośrednim, czy też za pośrednictwem wideo komunikatora. 

Czym może różnić się od wielu innych rozmów, które prowadzimy? 

Cóż, jeśli spotkamy się w gabinecie - nasza rozmowa będzie jak wspólne podróżowanie po Twoim świecie – po miejscach, zdarzeniach i relacjach ważnych dla Ciebie niegdyś i obecnie, po świecie Twoich marzeń, celów i pragnień, po świecie Twoich emocji i uczuć. ​ 
Będziesz w czasie tej podróży postacią centralną - to Ty zdecydujesz, o jej kierunku i tempie, podejmiesz decyzję, w które obszary swojego życia, w jaki sposób i kiedy nas zaprowadzisz. ​
Będę towarzyszyła Ci stale i z uwagą. 
Zaoferuję pełne zainteresowanie, nieosądzające zrozumienie i szacunek dla wątpliwości, jakie w tej drodze z byćmoże się pojawią. 
Doświadczysz mojej autentycznej obecności oraz empatycznego zrozumienia Twojej sytuacji, a ten wyjątkowy rodzaj kontaktu sprawi, że poczujesz się bezpiecznie nawet wówczas, gdy dotrzemy do miejsc związanych z przeżyciami trudnymi, czy prawdziwym cierpieniem. 

Wierzę, że przy wzajemnym uważnym słuchaniu i gotowości do wzajemnego widzenia siebie odkryjemy wspólnie wiele ważnych (czasem może nawet zupełnie nowych) wątków Twojej podróży – Twojej wyjątkowej historii. 

..a kiedy dotrzemy do rozdroży - będę Ci towarzyszyła w odkrywaniu możliwości, w wyborze drogi i eksploracji treści leżących u podłoża Twoich zamierzeń i życiowych pragnień. 
Będę akceptowała i wspierała Twoją wolność przy wyborach, jakich dokonasz, wspierała i wzmacniała Twoje pragnienie bycia sobą i prawo do życia w wybrany przez siebie sposób. 

Jestem przekonana, że wyjątkowy charakter naszych rozmów pomoże Ci bardziej wyraziście doświadczyć własnych myśli i odczuć – doświadczyć siebie; ułatwi nazwanie i uporządkowanie ważnych treści psychicznych, a także pozwoli odnaleźć nową perspektywę dla Twoich osobistych doświadczeń. 
Oczywistym warunkiem będzie jednak Twoja gotowość do autentycznego uczestniczenia w tej podróży,  sięgania w głąb siebie, a także zaufanie, zaangażowanie oraz odrobina odwagi i wiary w to, że zmiana jest możliwa niezależnie od problemu, z którym staniesz u progu mojego gabinetu.
Szukaj